Sitemize Hoşgeldiniz! Sitemiz yapım aşaması devam etmektedir. İlginize teşekkür ederiz.

Yumurtacılık sektöründe çalışan firmalar tarafından kullanılan yumurta paketleme makineleri işi daha kolay hale getirmektedir. Özellikle seri üretim yaptırmak isteyen üretim çiftliklerine sunduğu yüksek avantajlar sayesinde üretim kalitesini de bir tık arttırmaktadır.

Yumurta tasnif ve paketleme makineleri yumurta endüstrisinin sürekli artan ihtiyaçlar doğrultusunda en iyi biçimde karşılamak açısından dizayn edilmiş mekanizmalardandır. Müşteriler tarafından verilen fikirler ve istekler bakımından yumurta makineleri yumurta adet sayısına bağlı olarak çeşitli sınıflara ayrılmaktadır.

Gıda sektörünün gelişimine bağlı olarak sürekli yeni ürün ve makineler üretilmeye devam ediyor. Burada iyi ve kaliteli gıdayı tasnif etmek adına son gelişmelere bağlı olarak çok yönlü bir üretim desteği sağlaması adına yumurta makineleri üretim çiftlikleri tarafından kullanılmaktadır.

Üretim çiftlikleri yumurta üretimi adına büyük bir kapasiteye sahiptir. Bundan dolayı iş gücünün verimli hale gelebilmesi maddi anlamda gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

6’lı Yumurta Paketleme Makineleri

Doğanın eşsiz bir harikası olan yumurtalar daha çok bizler içinde olarak ele alınmasıdır. Yumurtalar giriş bölümünde yer alan teknolojimizin odak noktası olarak karşımıza çıkarlar. Yapılan araştırmalar sonucunda makinelerin çalışma mekanizmalarına bağlı olarak en kaliteli makinelerden birisidir.

Yumurta makinelerinin çalışması sırasında herhangi bir temas yaşanması da önlenmelidir. Koruyucu gözlük ile beraber rahat bir şekilde çalışma prensibi oluşturulur. Daha önceki yıllarda üretilen makineler bizlere yumurtayı en hassas şekilde nasıl taşıyacağımızı öğretmektedir.

Üretiminde ele alınan yumurta tasnif makineleri üretimin daha hızlı olmasını sağlamaktadır. Burada üretim esnasında güvenli ve rahat bir şekilde üretimi hızlandırmaktadır.

Yumurta üretim makinelerinin bir diğer önemli yanı da üretim esnasında hassas olmasıdır. Çünkü hızlı üretim sonucunda yumurtaların kırılmasına ve sürekli zarar etmenize neden olur. 6’lı yumurta paketleme işlemi için kullanılacak mekanizmaları karşımıza çıkarlar.

12’li Yumurta Paketleme Makineleri

Yumurta paketleme işlemleri adet sayısına göre sınıflara ayrılmaktadır. 12’li yumurta paketleme makineleri orta boy makineler kullanmaya yol açar. Maksimum paketleme hattı sayısı bakımından önemli bir yeri olan ayrıca burada da ekipman kullanımı açısından daha geçerli tek temel olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özellikle kullandığınız makinenin kullanışlı olması yumurtaların daha hassas bir şekilde paketlenmesine yol açmaktadır. Buna bağlı olarak zaman makinelerinizi istediğiniz hızda çalıştırabilirsiniz.

Bu da makinanızın eğer yumurtalar makinadaki bilgisayar tarafından tek tek tam kapasiteyle beraber tam çalışmasıyla dikkat çekmektedir.  Özellikle marka anlamında bir tercih yapmak isterseniz kendi logo ve ambleminizi de yumurta üzerine ekleyebilirsiniz.

İstediğiniz zaman yumurtaları gruplandırabilir bandrol baskı yoluyla kalitenizi de arttırma yoluna da gidebilirsiniz. Bu daha çok paketlerin üzerine toplam ağırlığı ile beraber yazma gibi durumlarda bazı zor paketleme durumlarında avantaj sağlamaktadır.

Makinelerde yer alan otomasyon takip edilebilir olması aynı zamanda üretiminin de nereden geldiğini ve nereye gideceği anlamına da gelmektedir. Makinanın içeriğine bağlı olarak var olan olanakların çeşitliliği kullanıcı dostu bir ekran üzerinden üretim kapasitesini göstermektedir.

Aynı zamanda üretim verisi hakkında çeşitli bilgileri de yine bu ekran üzerinden görebilirsiniz.

Üretim sırasında kullandığınız mekanizmaların sağlam olması üretimi de daha yüksek bir düzeye getirir. Bunun yanı sıra etiket üzerine basılabilir ve çeşitli ayarlamalar da kolayca yapılır. Fakat burada kullanıcı seviyeleri bakımından üretim ve tüketim dengesine bağlı olarak doğru makineyi kullanmak en önemlisidir.

Hem lojistik anlamında hem de paketleme anlamında işinizi kolaylaştıran 12’li yumurta paketleme makineleri hızlı üretim sağlaması açısından büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Makinenin kullanıcı kontrolü ile beraber lokasyon kontrolü de çok değerlidir. Bu makineler üzerinde yer alan ekran üzerinde üretim hakkında çeşitli bilgiler de bulabilirsiniz.

15’li Yumurta Paketleme Makineleri

Yumurta paketleme makinelerinin adet sayısına bağlı olarak 15’li yumurta paketleme makineleri de kullanışlı ve kaliteli makinelerden birisidir.

Değişen dünya şartları ile beraber teknolojiye daha uyumlu şartlara bağlı olarak bu makineler kullanışlı işlemlere sahiptir. Üretim bakımından satın almada değişiklik göstermesine bağlı olarak bu durum doğrudan paketleme işlemlerini de etkiler.

Üretim aşamasında paketlemenin özellikle gıda sektörü açısından diğer sektörler üzerinde kıyasla daha büyük bir önem taşıdığını söyleyebiliriz.

Büyük firmaların özellikle üretim aşamasında zamandan tasarruf sağlamak için makinelerin hızlı veya yavaş üretim sağlaması çok değerlidir. Bundan dolayı zamanı daha etkili kullanmak için iyi bir makine firmasından destek almanız en doğrusu olur.

Burada paketleme işi sırasında kolay üretim sağlamak açısından çok değerlidir. Hem paketleme işlemlerinde geçmişten günümüz süresince birçok farklı makineler ortaya çıkmıştır. Hem zamandan tasarruf sağlaması açısından hem de ücretlendirme bakımından büyük kolaylık sağlamaktadır.

Makineler üzerinden yer alan kullanıcı ekranları yaptığınız işlemleri izlemenizi sağlamaktadır. Modern bilgisayar ağları ile beraber kullanılır. Yumurta sayısı paketleme işlemleri burada görünmektedir.. Bu şekilde üretilen yumurtaları bu ekranda görmenizi sağlar.

Makinenin tasnif aşamasını durdurmaya gerek kalmaz. Aynı zamanda kontrol aşaması sırasında detaylı bir kontrol sağlayarak son aşamada herhangi bir sorun çıkmasını ve üretimin kesilmesini önler. Bu makineler özellikle endüstriyel alanda tercih edilir. Güvenilir bir üretim yapmak isteyenler için yumurta makineleri çok değerli bir üretim şemasına sahiptir.

30’lu Yumurta Paketleme Makineleri

Yumurta üretim makineleri serisi burada üretim aşaması sırasında daha çok dayanıklı malzemelerden oluşmaktadır.

İçeriğinde özellikle yumurta yönlendirme ve hatta tartma sistemi gibi hassas gövde ve metal parçalar paslanmaz çeliktendir.  Burada ki sistemlere bağlı olarak yumurta akışının üstünde yerleştirilmiştir. Bu makineler düzenli ve detaylı bir üretim sağlamaktadır.

Yumurtayla beraber üretim aşaması sırasında yumurta üretimi alındıktan sonra yumurtayı tutan ve bu yumurtaların teması halinde mekaniklerin kullanımını güçlendirir. Burada paketlemeye de götüren bazı parçaların bir plastik malzemeden üretilmemiştir.

Özenle seçilmiş parçalar tırnaklarından çıkartılıp üretim sağlamaktadır. Özel bir kullanım alanına sahip olan yüzeysel yapısı sayesinde kir birikimini, dolayısıyla mikro basittir.

Çiftliklerden toplanan yumurtaların paketleme işlemleri aynı zamanda 30’lu bir şekilde kutuluma seçenekleri de bulunur. Burada yapacağınız ayarlamalar sonucu yumurta paketleme üretildikleri işletmelerde 6’lı, 12’li, 15’li ve 30’lu viyollere yerleştirilir ve shrink ambalaj bununla paketlenir.

Ambalajlama sırasında pof shrink filmler sırasında hava sirkülasyonunun da daha hızlı bir şekilde üretim yapılmasına olanak sağlar.  

Yumurtaların nemlenme ile beraber küflenmeden dolayı oluşması beklenen kararmaları engeller. Ambalajlama işlemleri sırasında kullanılan pof shrink işlemler hem yırtılma hem de delinmelere karşı engellemektedir.

Üretim aşamasının daha sağlam yapılabilmesi ve geri dönüştürülebilecek malzemelerin verimli bir şekilde kullanılması gelir düzeyinin daha ileri seviye olmasına neden olur.

 

Yumurta Paketleme Makinesi Fiyatları

Yumurta makineleri kullanım sırasında yaşanan sorunları gidermek bakımından değerli bir üretim modelidir. Hem ambalajlama hem de üretim aşamasında destek sağlamasının yanı sıra yüksek fiyat desteklerinden kurtulmak adına makinelerin üretim fiyatlandırmasının da düşük bir düzeyde olması gerekir.

Dijitalleşen dünyada üretiminin uzaktan takibini sağlamak üretimlerinde görünmesini sağlayan yumurta makinesi fiyatları yumurta sektörüne girmeyi düşünenler için en iyi üretim desteğini sağlamaktadır. Buna bağlı olarak üretim kapasitesine ve adet ürün sayısına bağlı olarak üretim desteğinden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

——————————————————————————————————

Son olarak, sosyal medya hesaplarımızın bilgilerini de aşağıda paylaşıyoruz. Takip ederseniz işinize katkı sağlayacak, ilginizi çekebilecek paylaşımlarımızı izleyebilirsiniz.

Facebook: zorelmachine

Instagram: zorelmachine

LinkedIn: Zorel Machine

Youtube: Zorel Machine

Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur.

Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir